Poradnik Beneficjenta: Audyt/kontrola

Zwrot dofinansowania – kiedy może nastąpić?

Raczej nie przewidujesz takiej sytuacji, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Jednakże statystycznie w ciągu 2-letniego projektu zmiany występują co najmniej 4 razy. Jeśli nie występują, oznacza to, że projekt był tak dobrze dopracowany (lub bardzo krótki) i żadne z czynników ryzyka się nie pojawiły. Albo… nie bójmy się użyć tego słowa, po prostu ustawiany, […]

Zwrot dofinansowania – kiedy może nastąpić? Czytaj dalej »

Kontrola projektu – z czym to się je?

Na samo słowo kontrola niektórzy mają ciarki. Czy zawsze musi tak być? Z poniższego artykułu dowiesz się na czym polega kontrola, jakie znamy jej rodzaje, jak się do niej przygotować i kiedy możesz się jej spodziewać! Zapraszam do lektury! Obok merytoryki projektu, nadrzędnym celem przy dofinansowaniu jest posiadanie w segregatorach dokumentów gotowych do kontroli w […]

Kontrola projektu – z czym to się je? Czytaj dalej »

Dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków w Projektach UE z moim komentarzem

Realizacja projektu wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad, czy literalnie prowadzonej dokumentacji w stosunku do przepisów prawa polskiego. To wszystko wymaga umowa o dofinansowanie. Ta z kolei wymaga od nas odpowiedniego dokumentowania każdego zdarzenia w projekcie. Niezależnie czy to PARP czy NCBR, wygląda to praktycznie tak samo.

Dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków w Projektach UE z moim komentarzem Czytaj dalej »

Jak księgować dotację – czyli wyodrębniona ewidencja projektowa – podział na kwalifikowalne i niekwalifikowalne

Praktycznie każda umowa o dofinansowanie narzuca na nas wymóg księgowania kosztów projektowych na oddzielnych kontach. Celem jest sprawdzenie, czy wszystkie koszty, które są ujęte we wnioskach o płatność, mają odzwierciedlenie w księgach.

Jak księgować dotację – czyli wyodrębniona ewidencja projektowa – podział na kwalifikowalne i niekwalifikowalne Czytaj dalej »

Shopping Cart
Scroll to Top