Dlaczego warto mi zaufać?

zielony pasek

O mnie

Jako były wieloletni pracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od ponad piętnastu lat zajmuję się projektami finansowanymi z UE z różnych źródeł. W swojej pracy etatowej rozliczałam projekty zarówno z POIG jak i POKL, POIR, 6PR i 7PR, H2020, projekty krajowe, np. celowe, PBS, PBR, międzynarodowe, Eureka!, Eurostars, umowy dwustronne, wielostronne. Były wśród nich zarówno te, które rozliczałam jako opiekun projektu jak również takie, którymi NCBR był koordynatorem czy partnerem. Koordynowałam również projekty finansowane z PARP, LAWR i RIF Mazowsze, Łódź – tym razem już od strony beneficjenta. Zetknięcie tych dwóch światów a także moje właściwe podejście do tzw. „klienta” owocuje w prawidłowo rozliczonych projektach.

W niedalekiej przyszłości sukcesywnie będę umieszczać praktyczną wiedzę na temat realizacji tak specyficznych projektów. Wiele rzeczy wyjaśnię, zapewne wzbudzę kontrowersje na temat zapisów umowy o dofinansowanie. Zastrzegam, że moje interpretacje nie mogą stanowić wykładni prawa, lecz mogą ułatwić zrozumienie poszczególnych zapisów i podpowiedzieć jak daną rzecz należy zrobić, by nic nie stało na przeszkodzie w działaniach projektowych a przecież o to nam chodzi. Pokażę Ci szerszy pogląd na temat dofinansowania UE (zwłaszcza z NCBR), jego możliwości bądź ograniczenia ze względu na większą liczbę interesariuszy (np. instytucja finansująca). To z pewnością się przyda nawet na etapie pisania wniosku o dofinansowanie.

zapraszam do współpracy, Justyna Pieńko

Doświadczenie

Wiem o czym mówię - sprawdź w Przygodach Przedsiębiorców :)

Referencje

Zaufali nam

Medinice
Novasome
Pikralida
docmatic
Ar Medi
Infado
Spectre Solutions
Polimer
Optimali
Ar Create
Puczyński
SKA Polska

Co jeszcze możesz zyskać?

Dodatkowo zwracam szczególną uwagę na elementy takie jak finansowe monitorowanie projektu, przeprowadzenie analizy zagrożeń realizacji budżetu, analizę oszczędności i przesunięć, przygotowanie projektu pod względem wszelkich kontroli - nie tylko na koniec projektu lub tuż po jego zakończeniu, ale również w okresie jego trwałości. Wszystkie nasze działania prowadzą do doskonałego zarządzania finansowaniem i... co najważniejsze – do spokojnego przebiegu całego przedsięwzięcia.

Jako były pracownik NCBR i Instytucji Finansującej podległej pod PARP posiadam ponad 10 letnie doświadczenie w realizacji projektów z Funduszy Strukturalnych UE. Jestem współautorem wszystkich formularzy stosowanych w projektach krajowych finansowanych w NCBR. Również w swojej karierze jako wsparcie Beneficjenta prowadziłam kilkadziesiąt projektów finansowanych w ramach POIG przez PARP czy instytucji regionalnych. Byłam również koordynatorem finansowym portfela projektów finansowanych z 7PR czy Horyzont 2020. Znam arkana sprawozdawczości, dokumentacji, księgowych spraw projektowych czy podatkowych. Odbyłam kilkadziesiąt kontroli projektów zarówno tych końcowych, jak i doraźnych a nawet krzyżowych. Znam podejście urzędnika i biznesu do realizacji takich projektów.