Dlaczego warto
mi zaufać?

Od ponad piętnastu lat zajmuję się projektami finansowanymi z UE i innych różnych źródeł. W swojej pracy etatowej w NCBR rozliczałam projekty zarówno z POIG jak i POKL, POIR, 6PR i 7PR, H2020, projekty krajowe, np. celowe, PBS, PBR, międzynarodowe, Eureka!, Eurostars, umowy dwustronne, wielostronne. Były wśród nich zarówno te, które rozliczałam jako opiekun projektu jak również takie, którymi NCBR był koordynatorem czy partnerem. Koordynowałam również projekty finansowane z PARP, LAWR i RIF Mazowsze, Łódź. Lublin – tym razem już od strony beneficjenta. Zetknięcie tych dwóch światów a także moje właściwe podejście do tzw. „klienta” owocuje w prawidłowo rozliczonych projektach.

Ponadto posiadam kwalifikacje specjalisty ds. wynagrodzeń wydane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (nr 7014/ZK/KP/2023). Dlatego też z łatwością łączę te umiejętności z wymogami realizacji projektów.

Obecnie sukcesywnie umieszczam praktyczną wiedzę na temat realizacji tak specyficznych projektów. Wiele rzeczy wyjaśniam, zapewne wzbudzam kontrowersje na temat zapisów umowy o dofinansowanie.

Zastrzegam, że moje interpretacje nie mogą stanowić wykładni prawa, lecz mogą ułatwić zrozumienie poszczególnych zapisów i podpowiedzieć jak daną rzecz należy zrobić, by nic nie stało na przeszkodzie w działaniach projektowych a przecież o to nam chodzi. Pokazuję Ci szerszy pogląd na temat dofinansowania UE (zwłaszcza z NCBR czy PARP), jego możliwości bądź ograniczenia ze względu na większą liczbę interesariuszy (np. instytucja finansująca). To z pewnością się przyda nawet na etapie pisania wniosku o dofinansowanie.

Co jeszcze możesz zyskać?

Dodatkowo zwracam szczególną uwagę na elementy takie jak finansowe monitorowanie projektu, przeprowadzenie analizy zagrożeń realizacji budżetu, analizę oszczędności i przesunięć, przygotowanie projektu pod względem wszelkich kontroli – nie tylko na koniec projektu lub tuż po jego zakończeniu, ale również w okresie jego trwałości. Wszystkie nasze działania prowadzą do doskonałego zarządzania finansowaniem i… co najważniejsze – do spokojnego przebiegu całego przedsięwzięcia.

Jestem współautorem wszystkich formularzy stosowanych w projektach krajowych finansowanych w NCBR. Również w swojej karierze jako wsparcie Beneficjenta prowadziłam kilkadziesiąt projektów finansowanych w ramach POIG przez PARP czy instytucji regionalnych. Byłam również koordynatorem finansowym portfela projektów finansowanych z 7PR czy Horyzont 2020. Znam arkana sprawozdawczości, dokumentacji, księgowych spraw projektowych czy podatkowych. Odbyłam kilkadziesiąt kontroli projektów zarówno tych końcowych, jak i doraźnych a nawet krzyżowych. Znam podejście urzędnika i biznesu do realizacji takich projektów.

Doświadczenie

Wiem o czym mówię – sprawdź rozmowę przeprowadzaną przez PARP:
Kontrola projektów finansowanych z UE – Na co zwracać uwagę?

… i w Przygodach Przedsiębiorców:
8 RZECZY, o których musisz wiedzieć, aby zrealizować PROJEKT UNIJNY

Referencje

Zaufali nam

Medinice
Novasome
Pikralida
docmatic
Ar Medi
Infado
Spectre Solutions
Polimer
Optimali
Ar Create
Puczyński
SKA Polska
Keratronik
AK Devision
Geoteko
Vincent
Shopping Cart
Scroll to Top