Ratowanie zagrożonych dotacji – korzystanie z usług chmurowych Google, bez przeprowadzenia procedury zamówień…

Dziś przypadek korzystania z usług chmurowych konkretnej firmy, np. Google a wybór wykonawcy. Spokojnie realizujesz projekt i nagle orientujesz się, że musisz mieć konkretne rozwiązanie chmurowe, bez którego nie da się działać. Pytanie, na ile możesz od tak zakupić usługi chmurowe od konkretnego dostawcy…

I znów magiczne wyrażenie „to zależy”…

Krok 1

Przeanalizowanie zakresu potrzeb konkretnie do projektu

Określ dokładnie co potrzebujesz od usługi chmurowej w projekcie, aby go realizować w zakładanym zakresie.

Krok 2

Poszukanie innych potencjalnych dostawców

Przeszukaj wszystkich znanych Ci dostawców usług chmurowych w kontekście swoich potrzeb projektowych. Może jest tylko jeden spełniający taki warunek?

Krok 3

Monopol na usługi chmurowe?

Jeśli odpowiedź jest twierdząca na krok 2, to przejdź do kroku 4 😊 Jeśli nie, to musisz mieć zamówienie, czyli baza konkurencyjności itp.

Krok 4

Wystąpienie o indywidualną interpretację

Przygotuj pismo, w którym przedstawisz stan faktyczny i pokażesz, że to ten jedyny dostawca. Udowodnij, że jest monopolistą. Z kwalifikowaniem kosztów poczekaj na informację zwrotną z instytucji finansującej.

Jeśli nie dostaniesz zgody a wprowadzisz taki koszt do rozliczenia we wniosku o płatność, może czekać Cię korekta finansowa. O nich więcej w artykule Korekta finansowa – czym ona jest i kiedy występuje?

Nasza przewaga to fakt, że proponujemy konkretne rozwiązanie w zakresie ratowania np. usług chmurowych. Oczywiście nie wyręczmy Cię z wypisania argumentów do interpretacji, ale pokażemy, jak to powinno wyglądać i zaopiniujemy, co jeszcze warto wpisać, by zmaksymalizować szansę na zgodę instytucji finansującej…

Jeśli potrzebujesz informacji z przykładami i komentarzami, jak przeprowadzać „zamówienie” w nowych projektach unijnych, polecam mój ebook:

Niestandardowa instrukcja zamówień w projekcie UE – Rozliczanie dofinansowań

Albo… schemat postępowania:

Schemat – zamówienia UE – Rozliczanie dofinansowań

Bądź na bieżąco z poradami na temat rozliczania dotacji.

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisując się do usługi Newsletter potwierdzam, że wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej od Sohaus Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, a zwłaszcza za pośrednictwem podanego przeze mnie adresu e-mail.

Rejestrując się w serwisie wyrażam zgodę na używanie przez Sohaus Sp. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu przez Sohaus Sp. z o.o., Moja zgoda obejmuje numery telefonów i adresy e-mail wykorzystywane podczas korzystania z usług Sohaus Sp. z o.o., wyrażoną zgodę można wycofać zgłaszając nam takie żądanie.

Informacje o sposobach przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

O autorze:

Justyna Pieńko

Jako były wieloletni pracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od ponad dziesięciu lat zajmuję się projektami finansowanymi z UE z różnych źródeł. W swojej pracy etatowej rozliczałam projekty zarówno z POIG jak i POKL, POIR, 6PR i 7PR, H2020, projekty krajowe, np. celowe, PBS, PBR, międzynarodowe, Eureka!, Eurostars, umowy dwustronne, wielostronne. Były wśród nich zarówno te, które rozliczałam jako opiekun projektu jak również takie, którymi NCBR był koordynatorem czy partnerem. Koordynowałam również projekty finansowane z PARP, LAWR i RIF Mazowsze, Łódź – tym razem już od strony beneficjenta. Zetknięcie tych dwóch światów a także moje właściwe podejście do tzw. „klienta” owocuje w prawidłowo rozliczonych projektach.

Shopping Cart
Scroll to Top