Poradnik Beneficjenta:

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zrealizować projekt unijny

opublikowano: , ostatnia aktualizacja:

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie są najważniejsze aspekty, które powinien znać każdy zainteresowany projektami unijnymi? Oto 8 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby zrealizować projekt unijny bez obaw przed jego niepowodzeniem.

  1. Zamówienia
  2. Niezaplanowane wydatki
  3. Księgowanie kosztów
  4. Brak zaksięgowania kosztów pośrednich
  5. Zdublowanie faktur
  6. VAT
  7. Promocja projektu
  8. Odpowiedzialność na podstawie weksla

Jeszcze jeden punkt jest niezmiernie ważny, a o którym zapominamy. To płynność finansowa.

Jeśli któryś z punktów nie jest dla Ciebie zrozumiały i potrzebujesz wyjaśnienia — sprawdź rozmowę Justyny z Adrianem Gorzyckim z Przygód Przedsiębiorców, z którym omówiliśmy dokładnie, na co zwracać uwagę i czego dopilnować, aby z sukcesem zrealizować projekt unijny.

Udostępnij
Jeżeli zdobyta wiedza jest dla Ciebie pomocna,
udostępnij ten artykuł, aby i inni mogli z niej skorzystać.
O autorze:

Justyna Pieńko

Justyna Pieńko
linkedin
email
telefon
Jako były wieloletni pracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od ponad dziesięciu lat zajmuję się projektami finansowanymi z UE z różnych źródeł. W swojej pracy etatowej rozliczałam projekty zarówno z POIG jak i POKL, POIR, 6PR i 7PR, H2020, projekty krajowe, np. celowe, PBS, PBR, międzynarodowe, Eureka!, Eurostars, umowy dwustronne, wielostronne. Były wśród nich zarówno te, które rozliczałam jako opiekun projektu jak również takie, którymi NCBR był koordynatorem czy partnerem. Koordynowałam również projekty finansowane z PARP, LAWR i RIF Mazowsze, Łódź – tym razem już od strony beneficjenta. Zetknięcie tych dwóch światów a także moje właściwe podejście do tzw. „klienta” owocuje w prawidłowo rozliczonych projektach.