8 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zrealizować projekt unijny

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie są najważniejsze aspekty, które powinien znać każdy zainteresowany projektem unijnym? Oto 8 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby zrealizować projekt unijny bez obaw przed jego niepowodzeniem.

  1. Zamówienia
  2. Niezaplanowane wydatki
  3. Księgowanie kosztów
  4. Brak zaksięgowania kosztów pośrednich
  5. Zdublowanie faktur
  6. VAT
  7. Promocja projektu
  8. Odpowiedzialność na podstawie weksla

Jeszcze jeden punkt jest niezmiernie ważny, a o którym zapominamy. To płynność finansowa.

Jeśli któryś z punktów nie jest dla Ciebie zrozumiały i potrzebujesz wyjaśnienia — sprawdź moją rozmowę z Adrianem Gorzyckim z Przygód Przedsiębiorców, z którym omówiliśmy dokładnie, na co zwracać uwagę i czego dopilnować, aby z sukcesem zrealizować projekt unijny.

Bądź na bieżąco z poradami na temat rozliczania dotacji.

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisując się do usługi Newsletter potwierdzam, że wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej od Sohaus Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, a zwłaszcza za pośrednictwem podanego przeze mnie adresu e-mail.

Rejestrując się w serwisie wyrażam zgodę na używanie przez Sohaus Sp. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu przez Sohaus Sp. z o.o., Moja zgoda obejmuje numery telefonów i adresy e-mail wykorzystywane podczas korzystania z usług Sohaus Sp. z o.o., wyrażoną zgodę można wycofać zgłaszając nam takie żądanie.

Informacje o sposobach przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

O autorze:

Justyna Pieńko

Jako były wieloletni pracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od ponad dziesięciu lat zajmuję się projektami finansowanymi z UE z różnych źródeł. W swojej pracy etatowej rozliczałam projekty zarówno z POIG jak i POKL, POIR, 6PR i 7PR, H2020, projekty krajowe, np. celowe, PBS, PBR, międzynarodowe, Eureka!, Eurostars, umowy dwustronne, wielostronne. Były wśród nich zarówno te, które rozliczałam jako opiekun projektu jak również takie, którymi NCBR był koordynatorem czy partnerem. Koordynowałam również projekty finansowane z PARP, LAWR i RIF Mazowsze, Łódź – tym razem już od strony beneficjenta. Zetknięcie tych dwóch światów a także moje właściwe podejście do tzw. „klienta” owocuje w prawidłowo rozliczonych projektach.

Shopping Cart
Scroll to Top